II. Magyar–Kirgiz Élelmiszeripari Fórum Biskekben

 

A II. Magyar-Kirgiz Élelmiszeripari Fórum Magyarország biskeki Nagykövetsége és a Magyar-Kirgiz Fejlesztési Alap - KMFA - közös szervezésében 2026. május 19-én került megrendezésre a kirgiz fővárosban. Az esemény fő célja a kétoldalú együttműködés

gyakorlati tartalommal való megtöltése volt. A fórumot, mely a közelgő Élelmiszerbiztonsági Világnaphoz is kapcsolódik, Dorogi Sándor nagykövet nyitotta meg. Köszöntőbeszédet mondott továbbá Rusztam Baltabajev, a Kirgiz Köztársaság Vízügyi, Mezőgazdasági és Feldolgozóipari Minisztériumának miniszterhelyettese, Oleg Gucsgeldijev, a FAO kirgizisztáni képviselője, valamint Szanzsar Dijkanov, a Kirgiz Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke.

A fórumon három vezető magyar vállalat: a Maurer Gép Kft., az Unimatik Kft és az Innovaster-Trade Kft. mutatkozott be.

A program kiemelt részeként bemutatásra kerültek az MKFA pénzügyi lehetőségei. Ulan Szarbanov, az alap igazgatótanácsának elnöke részletesen tájékoztatta a résztvevőket a közös

projektek kedvezményes hitelezési mechanizmusairól.

Az esemény gyakorlati része közvetlen B2B tárgyalásoknak adott otthont.