„Kirgiz hímzés – az idő visszhangja” kiállítás Biskekben

 

„Kirgiz hímzés – az idő visszhangja” címmel rendezett képzőművészeti kiállítást 2026. április 17-én a biskeki Magyar Nagykövetség Nagima Alamanova népi iparművész és tanítványai munkáiból a képviselet Budapest Konferencia termében. A kiállítás célja a hagyományos hímzésnek, mint a kulturális emlékezetnek a megidézése.

Az eseményt a nagykövetség és Nagima Alamanova, a kirgiz Nemzeti Művészeti Akadémia tanára, az Ilme hímzőiskola alapítója közösen szervezte. A megnyitón jelen volt Kirgizisztán Kulturális, Információs és Ifjúságpolitikai Minisztériumának képviselője, Akzsol Doronbek ulu miniszterhelyettes, Dzsaksibek Junusev, a Kirgiz Művészek Szövetségének elnöke, valamint Arzigul Kutujeva művészettörténész és a kirgiz művészeti élet számos képviselője.